Kontrowersje: którędy pojedzie S7?

Zakopianka robi się coraz bardziej zakorkowana, więc GDDKiA zaproponowało budowę alternatywnego połączenia Krakowa i Myślenic. Choć powstało sześć alternatyw ciężko znaleźć jakieś, które by nie spotkało się ze sprzeciwami.

W studium korytarzowym warianty nowej trasy poprowadzono przez tereny gęsto zabudowane oraz obszary zielone (a często także osuwiskowe).

Mieszkańcy okolicznych gmin coraz bardziej jednoczą się przeciwko zaproponowanym trasom: organizowane są spotkania, pisane petycje, czy też tworzone grupy w portalach społecznościowych.

W czwartek z podobnym apelem wystąpili włodarz czterech gmin: Biskupice (Renata Gawlik), Mogilany (Piotr Piotrowski), Świątniki Górne (Małgorzata Duży) i Wieliczki (Artur Kozioł). W pisemnym oświadczeniu piszą oni:

Nie akceptujemy rozwiązań zawartych w Studium Korytarzowym, które wywołują silne emocje społeczne i nie są powszechnie akceptowalne. Nie zgadzamy się na propozycje przeprowadzenia drogi ekspresowej przez gęsto zaludnione naszych gmin, których realizacja przyniosłaby ogromne koszty, nie tylko finansowe, ale przede wszystkim realne koszty społeczne.

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.