Chcieli zlikwidować, a rozbudują

Przykład Gminy Skawina pokazuje, że presja publiczna ma sens.

Szkoła w Wielkich Drogach miała być zlikwidowano, jak zresztą władze samorządowe chciały uczynić w przypadku kilku placówek oświatowych w tej gminie.

Ostatecznie na burmistrzu Norbertowi Rzepisko udało się osiągnąć powstrzymanie od decyzji likwidacji, lecz dotychczasowy budynek przerodzi się w nowoczesne centrum edukacyjne. Lokalni społecznicy nie ukrywają satysfakcji  – protesty dodatkowo zintegrowaly mieszkańców I środowisko tamtejszej podstawówki.

Społeczność zyska nie tylko dwuoddziałową „podstawówkę”, ale i przedszkole i żłobek. Zyskają nie tylko dotyczasowi uczniowie,  ale także Ci z Facimiecha – dzięki zwykłej zmianie obwodów będą mogły chodzić do Wielkich Dróg, a placówka w Zelczynie (uczęszczali do niej do tej pory) będzie mogła zlikwidować zmianowość.

Jedynym problemem są fundusze, jednak jak zapewnił Bartłomiej Szwed (przewodniczący Rady Rodziców) opiekunowie uczniów również wesprą samorząd w poszukiwaniu funduszy zewnętrznych.

 

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.