Rak mózgu u 2,5-letniej Liwii wymaga zagranicznej operacji

Liwia Szumna z Czajowic (gm. Wielka Wieś) może przeżyć tylko dzięki operacji przeprowadzonej zagranicą – akcja charytatywna trwa. Pomóż i Ty!

Wszystko rozpoczęło podczas zeszłorocznej Wigilii, kiedy dziewczynka podczas niewinnej zabawy spadła z kanapy.

– Jej reakcja była niesamowita. Oczka wychodziły na wierzch i miała torsje. Myśleliśmy, że to wstrząs mózgu. Natychmiast zadzwoniliśmy po pogotowie, ale odmówiono przyjazdu ze względu na covid, więc szybko rodzice sami zawieźli Liwunię do szpitala w Prokocimu w Krakowie – relacjonuje „Dziennikowi Polskiemu” Kazimierz Szumny, dziadek Liwii.

Okazało się, że dziewczynka ma złośliwego raka mózgu – rdzeniaka Pomimo chemioterapii nowotwór rozsiał się. Aktualnie dziewczynka poddawana jest radioterapii.

Po dodatkowych badaniach i wstępnych konsultacjach są duże szanse, że Liwia trafi nie do Szpitala Pediatrycznego Dzieciątka Jezus w Rzymie, a do Szpitala Uniwersyteckiego w Augsburgu w Niemczech. Póki co koszt pobytu Liwii z mamą i leczenia to ok. 600 tys. zł. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji ,,Zobacz mnie”, która w jej imieniu prowadzi akcję na portalu siepomaga.pl. Na moment publikacji artykułu (pon, 17 maja, 14:00) na koncie jest ponad 41% potrzebnej kwoty.

Wpłat można dokonywać na konto Fundacji „Siempomaga” w Alior Banku nr: 90 2490 1028 3587 1000 0013 0468 z tytułem „Darowizna Liwia Szumna”.

Ostatnia szansa na życie Liwii. Mamy czas tylko do końca maja [Siepomaga]

 

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.