Plastikowe rondo i korki

Rondo zbudowane przy pomocy plastikowych elementów stało się przyczyną korków na drodze krajowej nr 94 między Krakowem a Wielką Wsią, Jerzmanowicami-Przeginią i Olkuszem.

Oburzeni kierowcy utrzymują, że przed wybudowaniem ronda tego problemu nie było. Teraz, aby dojechać z Krakowa do Wielkiej Wsi, Jerzmanowic-Przegini albo do Olkusza, trzeba poświęcić dodatkową godzinę ze względu na korki. Według samorządowców z gmin Wielka Wieś i Jerzmanowice-Przeginia problem wynika z przebudowy dróg na północy Krakowa. Drogowcy z kolei utrzymają, że wprowadzone rozwiązania mają zwiększyć bezpieczeństwo podróżujących.

Samorządowcy i drogowcy spotkali się na rondzie, by wspólnie podebatować, jak usprawnić ruch. Bociani sejmik przy przedsięwzięcie mające na celu realne zmiany? Czas pokaże. Tymczasem kierowcy  proszeni są o cierpliwość, wyrozumiałość oraz o zabranie w drogę wciągającej książki bądź płyty z muzyką relaksacyjną.

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.