Zbiórka na rzecz pogorzelców

Mieszkańcy całej gminy Świątniki Górne (i nie tylko!) zaangażowali się w zbiórkę na rzecz rodziny z Wrząsowic, która 4 maja b.r. straciła dorobek swego życia.

W dniu 4 maja 2021r. ok godz. 15.00 w miejscowości Wrząsowice (gm. Świątniki Górne, małopolska) w domu jednorodzinnym wybuchł pożar, w wyniku którego budynek został zniszczony i niezdatny do zamieszkania.

Po kilku latach wyrzeczeń i ciężkiej pracy młodego małżeństwa dom był już prawie całkowicie wykończony, co było wielką radością szczególnie dla dwójki jego najmłodszych mieszkańców, którzy w końcu mieli swoje wymarzone pokoje. Niestety pożar brutalnie przerwał spokój rodziny i pozbawił ich poczucia bezpieczeństwa. Głównym celem jest zebranie środków na odbudowę spalonego dachu i instalacji użytkowych, oraz gruntowny remont budynku, co pozwoli na powrót do normalnego funkcjonowania całej rodzinie – czytamy na zbiórce akcji na portalu zrzutka.pl.

Na Facebooku działa aktywnie grupa Licytacje! Razem odbudujemy dom po pożarze we Wrząsowicach, na której każdy może wylicytować zarówno ofiarowane drobiazgi, usługi, jak i droższe rzeczy. Na dzień 13 maja 2021 r., godz. 0.00 stan konta wynosił ponad 29 tys. zł. Na początku roku podobna zbiórka odbyła się dla Pani Teresy i Pana Zbyszka w Olszowicach, również w gminie Świątniki Górne.

fot. zrzutka.pl

 

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.