„Ósmoklasista 100%”

Sześcioro krakowskich uczniów dokonało w tym roku nie lada wyczynu – na kwietniowym egzaminie ósmoklasisty uzyskali najwyższe możliwe wyniki, czyli po 100 proc. z każdego przedmiotu. W piątek, 15 listopada zdolnym krakowianom osobiście pogratulował prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Podczas uroczystości w Pawilonie Wyspiańskiego prezydent wręczył uczniom ustanowione w tym roku nagrody „Ósmoklasista 100%” oraz drobne upominki i listy gratulacyjne.

– Można powiedzieć, że pokonaliście wszystkich. Osiągnęliście najlepsze rezultaty spośród 33 tysięcy uczniów w Polsce. To nie lada osiągnięcie i ogromny wysiłek. Chciałbym wam serdecznie pogratulować, a także podziękować waszym nauczycielom i opiekunom, którzy was inspirowali i zachęcali do nauki – powiedział prezydent Jacek Majchrowski.

Tegoroczni krakowscy laureaci to absolwenci następujących szkół:

  • Szkoły Podstawowej nr 67 im. Władysława Łokietka,
  • Szkoły Podstawowej nr 72 im. Teofila Lenartowicza,
  • Szkoły Podstawowej nr 92 im. Bohaterów Westerplatte,
  • Szkoły Podstawowej nr 62 im. Kmdr. Por. Franciszka Dąbrowskiego,
  • Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Prezentek,
  • Publicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek im. Błogosławionej Laury Vicuna.

Nagroda „Ósmoklasista 100%” przyznawana jest od tego roku. Miasto włączyło ją do Krakowskiego Programu Wspierania Uzdolnionych Uczniów. Przysługuje absolwentom szkół podstawowych, którzy z każdego zdawanego na egzaminie ósmoklasisty przedmiotu uzyskają maksymalny wynik. Nagroda ma charakter pieniężny, a jej wartość to 1 tys. zł. Zgłoszenia do nagrody mogą dokonać dyrektorzy szkół lub rodzice.

 

źródło: krakow.pl
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.