Dzieci i dorośli doczekali się przejścia

Droga „świątnicka” ze światłami i przejściem dla pieszych niedaleko szkoły podstawowej w Konarach. Inwestycja powstała dzięki współpracy powiatu z Mogilanami i Świątnikami Górnymi.

Wojciech Pałka, starosta krakowski oraz Małgorzata Duży, burmistrz Świątnik Górnych i Piotr Piotrowski, wójt Mogilan otworzyli 1 czerwca przejście dla pieszych. Otwarcie w Dzień Dziecka zostało wybrane nieprzypadkowo, gdyż właśnie dla dzieci uczęszczających do podstawówki w Konach to przejście jest istotne. Dążenia do powstania tego miejsca to hasło z wielu kampanii wyborczych – wójta Piotrowskiego, radnej Jadwigi Chachlicy i sołtysa Konar Andrzeja Chachlicy.

Data 1 czerwca 2021 r. to również wejście w życie nowych przepisów w ruchu drogowym. Piesi mają pierwszeństwo, jeszcze zanim wejdą na przejście, a kierowcy muszą zdecydowanie bardziej uważać (zwracać uwagę również na to, co dzieje się na chodniku). To także koniec używania smartfonów podczas przechodzenia przez jezdnię, jazdy na zderzak i wyższej prędkości nocą w terenie zabudowanym.

fot. FB ŚwiątnickaTV

Zobacz nagranie przygotowane przez ŚwiątnickaTV

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.