Policjanci zatrzymali w pościgu dwóch złodziei mieszkaniowych. Padły strzały

Około godziny 9:45 otrzymaliśmy zgłoszenie, że do domu na jednej z posesji  w Prandocinie (powiat krakowski) – wtargnęło  dwóch zakapturzonych mężczyzn, ubranych na czarno. Właściciel spłoszył intruzów, którzy wcześniej zdążyli splądrować część domu jednorodzinnego. Gospodarz zadzwonił na numer 112 informując, że sprawcy uciekają pobliskimi polami w kierunku drogi S7.

Na miejsce błyskawicznie skierowano patrol z Komisariatu Policji w Słomnikach. Policjanci zauważyli uciekających przestępców i z uwagi na warunki terenowe (pola, łąki) podjęli pościg pieszo, jednocześnie wzywając zbiegów do zatrzymania się. Ci jednak nie reagowali na polecenia. Jeden z policjantów oddał kilka strzałów ostrzegawczych. Pomimo tego sprawcy kontynuowali ucieczkę. Po chwili jeden z nich został zatrzymany. Natomiast w stosunku do drugiego policjant z uwagi na stwierdzone zagrożenie musiał użyć broni palnej. Przestępca został ranny w okolice miednicy. Policjant udzielił mu pierwszej pomocy, po czym ranny został zabrany przez pogotowie do szpitala. Jego kolega został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, gdzie będzie przesłuchany.

Na miejscu prowadzone były oględziny pod nadzorem prokuratora i penetracja pobliskiego terenu. Podczas pościgu sprawcy porzucili bowiem pakunek – jak się okazało, z zawartością narkotyków i biżuterii pochodzącej z przedmiotowego włamania.

Ranny 28-latek jest Tarnowa a drugi zatrzymany to 28-latek z Gorlic. Okazało się, że są znani policji ze spraw narkotykowych, a jeden z nich jest notowany również za kradzieże.

Źródło: kpp-krakow.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/policjanci-zatrzymali-w-poscigu-dwoch-zlodziei-mieszkaniowych-padly-strzaly-0

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.