Ogórki małosolne – poradnik dla niecierpliwych

Przygotowaliście ogórki, wsadziliście je do odpowiedniego pojemnika, zalaliście zalewą… I musicie czekać 3-4 dni, aż nabiorą swego niepowtarzalnego smaku. Podajemy kilka tricków, aby przyspieszyć ten mozolny proces.

Ogórki małosolne to niezrównany, letni przysmak. Niestety, proces fermentacji wymaga czasu. Gdy już zalejemy je wodą z solą do przetworów, dodamy koper, chrzan, pół główki czosnku, pozostaje  tylko uzbroić się w cierpliwość. A to nie każdemu się uśmiecha, zwłaszcza jeśli to pierwsze ogórki w sezonie! Dlatego podajemy naszym wspaniałym Czytelnikom dwa sposoby, aby nie musieli czekać tak długo.

Po pierwsze – zalać wrzątkiem. To sprawi, że ogórki małosolne będą gotowe o dzień wcześniej. Ale to nie wszystko. Dobrym pomysłem będzie również dodanie odrobiny cukru. Jest to pożywka dla bakterii i z pewnością przyspieszy proces przygotowania przysmaku.

Czy znaliście te dwa sposoby? Podzielcie się własnymi doświadczeniami w komentarzach!

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.