Nowy ośrodek zdrowia w Słomnikach przyjmuje pacjentów

Wraz z początkiem nowego roku Specjalistyczne Centrum Usług Medycznych w Słomnikach rozpoczęło przyjmowanie pacjentów.

Specjalistyczne Centrum Usług Medycznych mieści się obok Integracyjnego Centrum Rozwoju Dziecka przy ul. Św. Jadwigi Królowej 2 w Słomnikach.

W budynku o powierzchni użytkowej 1 042,05 m2 znajdują się:

  • na parterze poradnia dla osób dorosłych – gabinety podstawowej opieki lekarskiej, specjalistyczne i zabiegowe; w gabinetach zabiegowych można wykonać m.in. badanie EKG, USG, spirometrię i pobrać materiał do badań;
  • duży hol z poczekalnią;
  • poradnie dla dzieci zdrowych i chorych, wraz z zamykanym pomieszczeniem dla matek karmiących, gabinetami zabiegowymi, recepcjami, poczekalniami osobno dla dzieci chorych i zdrowych.
  • Na parterze mieści się także dyżurka pogotowia z garażem na karetkę i osobnym dla niej wjazdem – trwa procedura przenoszenia z poprzedniej lokalizacji.
  • Pomieszczenia na I piętrze przeznaczone są do celów administracyjnych: znajdują się tam lokale biurowe z salą konferencyjną, szatnia dla personelu, archiwum i kotłownia.

Budynek jest przystosowany dla osób z ograniczoną sprawnością, z dostępem do wszystkich pomieszczeń; między piętrami kursuje winda, przy każdym z pięciu wejść są podjazdy.  Przy budynku znajduje się parking oraz teren zielony z ławkami parkowymi i fontanną.

UWAGA Parking przeznaczony jest dla pacjentów i personelu medycznego! Dyrekcja ośrodka zdrowia prosi mieszkańców osiedla przy ul. Słonecznej o nieparkowanie swoich samochodów na płycie tego parkingu, gdyż jest to miejsce dla osób korzystających z usług przychodni – nie utrudniajmy chorym dogodnego dostępu do ośrodka zdrowia.

Adres Słomniki, ul. Św. Jadwigi Królowej 2; telefon tymczasowy kom. 515923965,Poradnia dziecięca: 12 640 13 79, Poradnia stomatologiczna: 12 385 70 78,

godziny otwarcia placówki poniedziałek–piątek 7.00–18.00. Szczegółowe dane dostępne są na stronie internetowej SPZOZ http://spzozslomniki.pl/

Ośrodek jest wybudowany energooszczędną technologią pasywną, co skutkować ma oszczędnościami w jego utrzymaniu, podobnie jak Integracyjne Centrum Rozwoju Dziecka, Hala Sportowa w Słomnikach i Sala Gimnastyczna w Waganowicach.

Budowa Specjalistycznego Centrum Usług Medycznych rozpoczęła się wiosną 2016 r., a zakończyła latem 2018 r. Władze Gminy, będące konsekwentne w dążeniu do poprawy jakości powietrza w naszej gminie oraz obniżania kosztów utrzymania budynków gminnych, zdecydowały się wybudować ośrodek zdrowia w nowoczesnej technologii pasywnej. Budownictwo pasywne charakteryzuje się bardzo efektywnym gospodarowaniem energią, co powoduje niskie na nią zapotrzebowanie, a więc i niskie koszty utrzymania budynku, szczególnie jego ogrzewania przy zachowaniu wysokiego komfortu cieplnego. Tym samym powstał 4 obiekt pasywny obok Sali Gimnastycznej przy Zespole Szkół w Waganowicach, Hali Sportowej w Słomnikach oraz Przedszkola Samorządowego w Słomnikach.

Inwestycję wykonała firma Ekokaloria  Sp. z o.o. z Kielc; jej koszt wyniósł ok. 6 mln zł. Specjalistyczne Centrum Usług Medycznych otrzymało wysokie dofinansowanie: z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji dla dokumentacji projektowej na kwotę 27458 zł, w formie pożyczki umarzalnej w wysokości 40 proc., dla wydatków ponoszonych na budowę obiektu  na kwotę 987291 zł oraz ze środków PFRON w kwocie 1 815 298,03 zł.

 

Źródło: https://www.slomniki.pl/index.php/wydarzenia/1740-nowy-osrodek-zdrowia-w-slomnikach-przyjmuje-pacjentow

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.