Kto będzie tworzył „korytarz społeczny” S7?

Budowa trasy S7 pomiędzy Krakowem i Myślenicami budzi ogromne emocje. GDDKiA wstrzymała prace nad przedstawionymi korytarzami i czeka na przedstawienie tzw. „korytarza społecznego”. Kraków powołał zespół roboczy i… wykluczył z rozmowy nad przebiegiem tej trasy m.in. mieszkańców Mogilan, Świątnik Górnych czy Wieliczki.

W skład zespołu wchodzą: eksperci, przedstawiciele wszystkich klubów w radzie miasta, przewodniczący dzielnic, przez które miały przebiegać dotychczas proponowane trasy nowej S7, wiceprezydenci Andrzej Kulig i Jerzy Muzyk oraz reprezentanci miejskich instytucji, w tym m.in. Zarządu Dróg Miasta Krakowa, Zarządu Inwestycji Miejskich, Zarządu Transportu Publicznego, Wydziałów UMK: Miejskiego Inżyniera Ruchu, Kształtowania Środowiska, Gospodarki Komunalnej, spółki Klimat – Energia – Gospodarka Wodna – podaje strona krakow.pl.

Fakt, że w zespole nie znalezł się nikt z pozostałych gmin (ani z przedstawicieli działaczy, ani aktywistów) jest odbierany bardzo negatywnie. Co prawda w oficjalnym oświadczeniu jest informacja o możliwości zaproszenia innych przedstawicieli, by wypracować jak najlepszy wariant, jednak skandaliczne jest zignorowanie mieszkańców pod Krakowem.


Fot. Jeden z protestów przeciwko proponowanym trasom (mogilany.pl)

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.