Krakowski klub piłkarski znika

Korona Kraków jest w stanie upadłości.

Mieszkańcom Podgórza ciężko będzie sobie wyobrazić brak klubu Korona. Nie wiadomo, co stanie się z obiektami sportowymi przy ulicy Kalwaryjskiej pozostałymi po klubie. Miasto planuje wydzierżawić je komuś, a także ma tam znajdować się siedziba Stowarzyszenia Korona 1919. Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia orzekł o upadłości KS Korony Kraków. Zarząd Infrastruktury Sportowej, który wydzierżawia gminne obiekty, potwierdził tę informację.

Upadłość Korony nie jest związana z opłatami czynszowymi, które klub płaci terminowo, ale z długami z lat 90. Niestety, upadłość klubu ma przykre konsekwencje dla innych firm, w tym także dla znanego Basenu Korony. Przedsiębiorstwa, które wynajmowały obiekty sportowe, dostały wypowiedzenia umów, a ZIS nie jest chętny wynajmować pojedynczych obiektów. Na dniach okaże się, czy firmy będą mogły kontynuować działalność. Klubu jednak już nie będzie.

Komentarze

podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.