Protesty w Skawinie

Mieszkańcy Skawiny mieszkający przy ul. Wyspiańskiego przypadkowo dowiedzieli się, że między ich domami przebiegać będzie rura gazociągowa. Rozpoczęło to falę protestów, ludzie są oburzeni.

Prawda wyszła na jaw, gdy geodeci wtargnęli na tereny posesji i zaczęli robić odwierty. Nikt wcześniej nie konsultował z mieszkańcami Skawiny tego, że na ich działkach powstanie rura gazociągowa. Wcześniejsze plany zakładały, że będzie ona przebiegać poza granicami zabudowań i nieruchomości.

Strefa ochronna wynosi 8 metrów, co oznacza, że mieszkańcy na swoich własnych działkach nie będą mogli tej przestrzeni zagospodarować. Decyzje były podejmowane bez wiedzy mieszkańców, nikomu nie przyszło do głowy, aby sprawę skonsultować. Inwestor zasłania się specustawą, która rzekomo pozwala na takie działania pogwałcające prywatne mienie mieszkańców Skawiny. Jest nim GAZ-SYSTEM, spółka Skarbu Państwa

Mimo że burmistrz Skawiny, Norbert Rzepisko, wydał negatywną opinię na temat przedsięwzięcia, inwestorzy przekonują, że nie jest ona w żaden sposób wiążąca. W burmistrzu mieszkańcy szukają ostatniej deski ratunku.

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.