Finały bez Polaków

Niestety Hubert Hurkacz uległ Włochowi.

Matteo Berretini wygrywa z Hubertem Hurkaczem po emocjonującym pojedynku. 3:1 w setach dla Włocha (gemy: 6:3, 6:0, 6:7, 6:4). Pomimo niekorzystnego wyniku Polak może być dumny ze swojego występu na Londyńskich kortach. Według ekspertów zwyciężyło doświadczenie, ponieważ dla Matteo był to już drugi wielkoszlemowy półfinał w karierze.

Niestety prawdopodobnie Huberta zjadła trema debiutanta. Początkowo mecz był wyrównany i nie dało się powiedzieć kto wygra, jednak z biegiem minut niestety Hurkacz coraz częściej się mylił i nie potrafił wykorzystać błędów rywala. Mamy nadzieję że niedługo Hubert odniesie wiele sukcesów.

Finał zatem nie dla Świątek (odpadła na wcześniejszym etapie), ani nie dla Hurkacza.