„Cudowne dziecko dwóch pedałów”

I – przestrzegamy – nie ma tu mowy o żadnym nietolerancyjnym zachowaniu! Ten cytat (tak na antenie o Ryszardzie Szurkowskim powiedział Bohdan Tomaszewski) wydaje się nam idealny do tekstu o wyjątkowych trasach rowerowych w naszym powiecie – idealnym pomyśle na Majówkę. Mamy przewodnik!

W 2020 roku Powiat Krakowski wydał przewodnik „Trasy rowerowe w powiecie krakowskim”. Jak autorzy sami napisali we wstępie:

Wydając ten przewodnik, Starostwo Powiatowe w Krakowie pragnie zachęcić do uprawiania turystyki rowerowej na terenie powiatu krakowskiego. Proponujemy 15 tras rowerowych o różnym stopniu trudności, przebiegających przez wszystkie gminy powiatu. Niektóre trasy prowadzą wytyczonymi szlakami rowerowymi, inne posiadają odcinki nieoznakowane w terenie. Każda trasa w przewodniku zawiera krótką charakterystykę, mapę, profil wysokościowy i opis wybranych atrakcji turystycznych. Mamy nadzieję, że nasz przewodnik pomoże Państwu wybrać trasy rowerowe odpowiednie dla możliwości i upodobań. Życzymy jak najwięcej pozytywnych wrażeń i radości z poznawania piękna powiatu krakowskiego z perspektywy dwóch kółek.

Zachęcamy do zapoznania się z przewodnikiem Trasy-rowerowe-powiatu-krakowskiego_2020.

Jak zachęca w mediach społecznościowych Grzegorz Małodobry, radny powiatowy z Krzeszowic, są to „ciekawe trasy, wiele zabytków i pięknych widoków oraz smacznych miejsc z gastronomią”. Zachęca on ponadto do wpisywania swoich ulubionych miejsc  TUTAJ.

 

 

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.