Mogilany: kłótnia w rodzinie?

Przejście radnego w grono oponentów i koniec jednomyślności, aktywność medialna, wpis przeciwko z lawiną krytyki, blokada komentarzy… – czyżby w Mogilanach widać było na horyzoncie wybory w 2023 roku?

W Gminie Mogilany zapowiadało się na nudną kadencję po wygraniu wyborów przez Piotra Piotrowskiego i Radzie Gminy złożonej tylko i wyłącznie przez radnych z jego komitetu. Szybko jednak okazało się, że Jerzy Przeworski, radny z Gaja będzie stał na czele opozycji (głosy sprzeciwu, wstrzymujące się, niewygodne interpelacje i zapytania). Jak twierdzi nasza Czytelniczka w liście przesłanym do redakcji (mail: redakcja@podkrakowskie.info) jest to spowodowane wspieraniem przez nich innej części tzw. „zjednoczonej prawicy” (wójt ma być związany z Porozumieniem Jarosława Gowina i inną frakcją PiS-u, a radny z wojewodą Łukaszem Kmitą).

Stowarzyszenie „Dla Naszej Gminy Mogilany” jest wsparciem wójta i w niedzielę opublikowało wpis atakujący radnego Przeworskiego pod tytułem #Szkodliwa działalność (jest to opis faktów, przedstawionych jednak tylko i wyłącznie w negatywnym kontekście). Radny został oskarżony o przyłączenie się do grupy związanej z byłym radnym Sylwestrem Szeferem, która odpowiada za paraliż samorządu w poprzedniej kadencji, o sprzeciwianie (lub wstrzymywanie się od głosu) uchwałom korzystnym dla mieszkańców,  a ponadto o „parcie na szkło”.

Ciągle bywa w różnych urzędach. Jakie są efekty tych odwiedzin dla Gminy Mogilany? W zasadzie żadne, ale dla radnego są korzyści wizerunkowe, gdyż po wizycie może się pochwalić zdjęciem lub wpisem w mediach – pisze Stowarzyszenie.

Wpis wzbudził negatywne emocje, zarówno tych, którzy wspierają radnego, jak i zwolenników wójta, którzy uważają, że jest to niepotrzebne roztrząsanie personalnych wojenek, a przed gminą stoją poważniejsze wyzwania.

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.