Ceny prądu zamknęły kolejny basen! „Bilety musiałyby kosztować 80 złotych”!

Ceny prądu zamknęły kolejny basen! „Bilety musiałyby kosztować 80 złotych”!

Kolejny basen zamyka się przez wysokie ceny energii. Niedawno szokująca informacja o zamknięciu basenu Uniwersytetu Ekonomicznego obiegła lokalne media. Teraz przyszedł czas na basen w Wieliczce w Centrum Edukacyjno Rekreacyjnym „Solne Miasto”, który pozostanie zamknięty do odwołania. Spółka zarządzająca obiektem argumentuje taką decyzją niewiarygodnie wysokimi rachunkami za prąd.

„Dla porównania koszt energii w ubiegłym roku wynosił 450 zł/MWh, obecnie jest to kwota 2975 zł/MWh, a więc ponad sześciokrotnie wyższa. „Solne Miasto” ponosiłoby stratę ponad 400 tys. zł miesięcznie, co skutkowałoby utratą płynności finansowej i w konsekwencji całkowitym zaprzestaniem działalności. Aby pokryć różnicę w koszcie nowych stawek za energię elektryczną, cena biletu na basen musiałaby być podniesiona z 24 zł do około 80 zł” – Łukasz Sadkiewicz, prezes spółki komunalnej „Solne Miasto”.

 

Komentarze

podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.