Budowa linii na Górkę Narodową trwa

Jest lipiec. Mija właśnie rok od rozpoczęcia budowy linii tramwajowej na Górkę Narodową. Praca wre, a okolica zmieniła się nie do poznania. Co zostało zrobione, a co jeszcze czeka na wykonanie?

Usunięto najpierw kolizję z sieciami podziemnymi: wodociągową, kanalizacyjną oraz gazową, a także ciepłowniczą po światłowody na odcinku 5 km. Podłączono też sieć wysokiego napięcia pomiędzy ulicami Fieldorfa Nila i Pachońskiego.

Sieć gazowa została wykonana (według Zarządu Inwestycji Miejskich) w 86%, sieć ciepłownicza w 70%, a wodociąg i kanalizacja w 50%. Do końca sierpnia należy jeszcze zająć się ciepłociągiem, jeszcze przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Ma zostać również usunięta kolizja z kolektorem kanalizacji pod ulicą Opolską.

Powstanie też siedem obiektów inżynierskich. Budowa mostu nad Białuchą została już ukończona w 90%. Na etapie zaawansowanym jest również konstrukcja kładki dla pieszych przy ulicy Szopkarzy oraz konstrukcje oporowe w rejonie ulic Kuźnicy Kołłątajowskiej i Banacha.

Jak widać, praca wre. Mamy nadzieję, że już niedługo przestrzeń zostanie oddana do użytku.

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.