Sabaton znowu w Polsce

Fani metalu zawyją z zachwytu, jak mawiał słynny dramaturg z Krupówek – ,,zawyją jak nieboskie stworzenia”. Do Krakowa bowiem zawita kultowy zespół Sabaton, który niejednokrotnie zdołał olśnić Polaków swym ciężkim brzmieniem oraz nawiązaniami do naszej trudnej historii.

Szwedzka grupa wystąpi w Krakowie na początku kwietnia 2022 r. w krakowskiej Tauron Arenie. Jako akompaniament na scenie pojawi się również fińska grupa Lordi oraz mongolski zespół The Hu.

Joakim Brodén i Pär Sundström, frontmeni kapeli Sabaton, to prawdziwi zapaleńcy historii. Chętnie dowiadują się o perypetiach innych narodów, perypetiach nierzadko trudnych oraz niezwykle bolesnych. Służy im to za inspirację do tworzenia nowych kawałków. W ten sposób powstały piosenki, takie jak 40-1 oraz Uprising opisujące trudy polskiej kampanii wrześniowej w 1939 r.

Podobny zabieg stosuje wybitna włoska poliglotka, Marzia Gaggioli, ona jednak wykonuje muzykę delikatniejszą, choć trzeba przyznać, że i w jej repertuarze znajdziemy kilka mocniejszych kawałków.

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.