Centrum Innowacji oraz Badań Prozdrowotnej i Bezpiecznej Żywności

Centrum Innowacji oraz Badań Prozdrowotnej i Bezpiecznej Żywności zostanie zbudowany w Krakowie z inicjatywy Uniwersytetu Rolniczego. Powstanie on przy ulicy Balickiej, a wszystko po to, by żyło i jadło nam się lepiej.

Ośrodek zostanie sfinansowany przez Uniwersytet Rolniczy. Będzie miał za zadanie badać żywność oraz dbać o to, by do konsumentów nie trafiała korporacyjna trucizna. Produkcja żywności bogatszej w wartości odżywcze, ekologicznej i regionalnej jest ważna, ponieważ pomoże uchronić ludzi przed takimi chorobami, jak nieżyt żołądka, rak czy nawet śmierć. Ośrodek będzie także rozwijał technologię umożliwiającą składowanie żywności, co z kolei uchroni przed naganny marnowaniem jedzenia.

Budowa ośrodka pochłonie 65,5 mln zł, z czego 40 mln stanowi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W budynku będzie można znaleźć między innymi laboratoria, suszarnie, linie produkcyjne czy minibrowar ze śrutownią.

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.