Podkrakowskie.info partnerem Projektu Wyspiański!

Nasz portal chętnie wspiera interesujące, oddolne inicjatywy. Tak jest w przypadku „Projektu Wyspiański” w gminie Zielonki, koordynowanego przez Tomasza Kosteckiego. Wystawa, rondo, impreza plenerowa, a nawet lot balonem – to wszystko plany związane z uczczeniem związanego z Węgrzcami artysty.

Mało kto wie, że słynny m.in. z Wesela i nazywany „czwartym wieszczekm polskim” Wyspiański właśnie w Węgrzcach (gm. Zielonki) spędził ostatnie lata swego życia, a w miejscu jego domu znajduje się pamiątkowy obelisk. Jak się okazuje inicjatorzy „Projektu Wyspiański” kompleksowo podeszli do postaci artysty.

Chcemy współdziałać z Muzeum Wyspiańskiego w Krakowie, za mną już spotkanie w kwestii współpracy. Prowadzimy konsultacje w kwestii remontu Ronda Wyspiańskiego, a także Obelisku Wyspiańskiego w Wegrzcach. Planujemy duża imprezę plenerową „Wyspiański kwiatem malowany”, gdzie każdy będzie mógł się „wyżyć” artystycznie, posłuchać fajnej muzyki, a nawet… polecieć balonem – mówi Tomasz Kostecki, koordynator projektu.

Inicjatywa jest oddolną akcją społeczną, której Partnerami są Stowarzyszenie Koalicja dla Gminy Zielonki oraz TS Węgrzce, a także mieszkańcy Gminy Zielonki. Z dniem dzisiejszym oficjalnie nasz portal ma przyjemność znaleźć się w tym gronie. Projekt jest otwarty na współpracę również z darczyńcami i przedsiębiorcami, którzy w zamian za promocję, byliby otwarci na wspomożenie finansowe akcji.

Zachęcamy do kontaktu: projekt.wyspianski@gmail.com.


Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.