Krakowska Metropolia stanie się faktem?

11 stycznia w Senacie w imieniu Koalicji Obywatelskiej został złożony projekt ustawy o powołaniu „Krakowskiej Metropolii”, czyli związku metropolitarnego.

Działać w nim mialyby gminy, które będą zainteresowane tym, aby taką metropolię stworzyć. Mogłoby to pozwolić na wspólne rozwiązywanie problemów związanych np. z ochroną powietrza.

W dniu wczorajszym odbyła się w Senacie konferencja na temat złożonego projektu, który powstał pod egidą senatora Bogdana Klicha. Uczestniczyli w niej także: poseł Aleksander Miszalski, krakowski radny Dominik Jaśkowiec oraz radny powiatu krakowskiego Grzegorz Małodobry.

Małodobry zwrócił uwagę na problem „wykluczenia komunikacyjnego”, z którym borykają się gminy wokół Krakowa. Zdaniem polityków Platformy Obywatelskiej można byłoby je rozwiązać za pomocą środków,  które gwarantuje ustawa o utworzeniu Krakowskiego Obszaru Metropolitarnego.

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.