Gmina Mogilany: woda tylko do toalet – znowu skażenia

W 5 miejscowościach gminy Mogilany wykryto podwyższoną zawartość bakterii z grupy coli. Jak czytamy w komunikacie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego (PPIS), z pobranych przez sanepid próbek wynika, że w miejscowościach Włosań, Konary, Gaj, Lusina i Libertów woda nadaje się wyłącznie do „spłukiwania toalet”. Z podobnymi problemami mieszkańcy tej gminy mieli do czynienia w 2018 roku.

W oświadczeniu Sanepidu podkreślono, że woda „zawiera ponadnormatywną zawartość mikroorganizmów” z grupy bakterii coli, w związku z czym „jest niezdatna do spożycia przez ludzi, przygotowywania posiłków i czynności higienicznych”. Część mieszkańców bardzo emocjonalnie zareagowała na obecną sytuacją, reszta stwierdza, że ataki te mają jedynie podłoże polityczne. Urząd Gminy Mogilany broni się, że dopełnił wszystkich obowiązków, przedstawił również obecne działania. Mieszkańcy muszą korzystać z beczkowozów zlokalizowanych we Włosani (ul. Łobzowska, na początku, przy ul. Świątnickiej i przy budynku remizy OSP, ul. Królowej Polski), Konarach (pętla autobusowa MPK i przy budynku remizy OSP, ul. Św. Floriana) oraz w Gaju (ul. Zadziele 43, przy BUK i parking przy cmentarzu).

Trwa płukanie sieci wodociągowej.
Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.