Gmina Liszki zawierzona opiece i trosce Matki Bożej Lisieckiej i Pani Skalskiej

Podczas XII Sesji Rady Gminy Liszki, w czwartek 26 września 2019 roku, Radni Gminy Liszki jednogłośnie przegłosowali deklarację, w której powierzyli dalsze losy gminy opiece i trosce Matki Bożej Lisieckiej i Pani Skalskiej a przez Jej wstawiennictwo Trójjedynemu Bogu.

Matka Boża cieszy się w Ziemi Lisieckiej wyjątkowym kultem. Mieszkańcy gminy od pokoleń  z ufnością  oddają się w Jej matczyną opiekę. Szczególną czcią darzone są dwa wizerunki: znajdujący się w kościele w Liszkach obraz Matki Bożej Lisieckiej oraz malowidło naskalne Matki Bożej Skalskiej w Dolince Mnikowskiej. Liczne łaski jakich wierni doznawali za przyczyną Maryi spowodował, że kult Lisieckiej Pani i Matki Bożej Skalskiej szybko rozpowszechnił się poza granice gminy. Pomimo upływu czasu wierni wciąż licznie przybywają do Liszek i Mnikowa, aby polecić wstawiennictwu Matki Bożej wszelkie leżące im na sercu sprawy, szczególnie zdrowie, ratunek w nieszczęściach oraz dziękują za otrzymane łaski.

Aktu powierzenia mieszkańców Gminy Liszki opiece Niepokalanej dokonał wójt Gminy Paweł Miś w niedzielę 13 października w kościele parafialnym pw. św. Mikołaja w Liszkach podczas Nabożeństwa Fatimskiego. W uroczystości wzięli udział radni, księża z parafii znajdujących się na terenie gminy  oraz licznie przybyli mieszkańcy.

 

 

źródło: UG Liszki

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.