PODKRAKOWSKIE.infoAktualnościZaatakował 12-latka w centrum Krakowa. Policjanci zatrzymali go już następnego dnia

Niepokojące zdarzenie, do którego doszło w centrum Krakowa, zakończyło się szybkim zatrzymaniem podejrzanego. Dzięki zdecydowanej reakcji 12-letniego chłopca oraz sprawnym działaniom policjantów mężczyzna został namierzony i zatrzymany już następnego dnia po incydencie.

W miniony czwartek przed godziną 14 w jednej z kamienic przy ul. św. Filipa do 12-letniego chłopca podszedł starszy mężczyzna, który naruszył jego nietykalność cielesną. Nastolatek natychmiast zareagował. Wyrwał rękę, za którą został złapany, a następnie głośnym krzykiem spłoszył mężczyznę.

Po powrocie do mieszkania chłopiec opowiedział o całej sytuacji rodzicom. Ci niezwłocznie powiadomili policję. Funkcjonariusze szybko ustalili wizerunek sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania.

Przełom nastąpił dzięki jednemu z policjantów krakowskiej drogówki, który rozpoznał poszukiwanego mężczyznę i przekazał informacje pomocne w jego odnalezieniu. W piątek kryminalni z Komisariatu Policji I w Krakowie zauważyli go na jednej z ulic w rejonie Nowej Huty. Policjanci natychmiast wylegitymowali i zatrzymali 32-latka, który jeszcze tego samego dnia trafił do policyjnego aresztu.

W sobotę mężczyzna usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej innej osoby. Prokuratura zastosowała wobec niego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu zbliżania się do nastolatka.

Po zakończeniu wszystkich czynności 32-latek został przewieziony do szpitala na obserwację.

About Author

Admin