PODKRAKOWSKIE.infoAktualnościMiliony nielegalnych papierosów przejęte pod Krakowem. Straty Skarbu Państwa mogły sięgnąć 6 milionów złotych

Skuteczna akcja policjantów pozwoliła udaremnić wprowadzenie na rynek ogromnej ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych. Funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby i zabezpieczyli 3,5 miliona papierosów bez polskich znaków skarbowych. Według śledczych ich sprzedaż mogłaby narazić Skarb Państwa na straty przekraczające 6 milionów złotych.

16 czerwca policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Centralnego Biura Śledczego Policji w Częstochowie Zarządu w Katowicach prowadzili działania na terenie powiatu krakowskiego. Ich celem było wyeliminowanie z czarnego rynku nielegalnych wyrobów tytoniowych.

W miejscowości Przeginia funkcjonariusze zatrzymali trzy busy jadące z województwa śląskiego w kierunku Krakowa. Pojazdami podróżowało trzech mężczyzn w wieku 49, 40 i 27 lat. Przestrzenie ładunkowe samochodów były wypełnione kartonami z papierosami różnych marek, które nie posiadały polskich znaków akcyzy.

Łącznie zabezpieczono 3 500 000 sztuk papierosów. Z ustaleń śledczych wynika, że wprowadzenie do obrotu takiej ilości nielegalnych wyrobów akcyzowych naraziłoby Skarb Państwa na utratę ponad 6 milionów złotych.

Zatrzymani to mieszkańcy województw małopolskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym grozi im wysoka grzywna albo kara pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Kraków–Krowodrza. Wobec podejrzanych zastosowano dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Śledczy będą teraz ustalać, skąd pochodziły zabezpieczone papierosy, w jaki sposób trafiły do Polski oraz gdzie miały zostać dostarczone.

About Author

Admin