PODKRAKOWSKIE.infoAktualności400 tysięcy złotych dla ratowników wodnych w Małopolsce. Będzie bezpieczniej nad wodą

Bezpieczeństwo nad wodą to jeden z najważniejszych elementów letniego wypoczynku. W Małopolsce ratownicy wodni otrzymają dodatkowe wsparcie, które pomoże im jeszcze skuteczniej dbać o mieszkańców i turystów korzystających z akwenów w regionie. Zarząd województwa przeznaczył na ten cel 400 tysięcy złotych.

Dotacje trafią do Krakowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Wodnego Pogotowia Ratunkowego, Gorlickiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Fundacji Instytut Ratownictwa na Wodach Górskich i Powodziowych, Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej Oddział w Myślenicach, Tarnowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, Sądeckiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu oraz Miejskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Oświęcimiu.

Przyznane środki zostaną przeznaczone między innymi na utrzymanie gotowości ratowniczej i prowadzenie działań ratowniczych na obszarach wodnych. Dotacje pozwolą także na utrzymanie gotowości operacyjnej sprzętu ratowniczego oraz organizowanie i prowadzenie szkoleń dla ratowników wodnych.

Wsparcie obejmie również zakup, naprawę i konserwację środków transportu wykorzystywanych podczas akcji ratowniczych, a także zakup sprzętu ratowniczego i ekwipunku osobistego ratowników. Część środków zostanie przeznaczona na podnoszenie kwalifikacji osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo nad wodą.

About Author

Admin