Akcja krwiodawstwa już 12 lutego

Czekają na twoją krew 12 lutego o godzinie 9:00 w budynku remizy OSP w Przeginii.

Okaż serce i dobroć potrzebującym i podaruj swoją krew. Każda ilość jest n wagę złota, ponieważ może uratować ludzie życie. Czy wiecie, że honorowym dawcą krwi zostaje się już po pierwszym jej oddaniu?

Z kolei każdej kobiecie, która oddała co najmniej 5 litrów krwi i każdemu mężczyźnie, który oddał co najmniej 6 litrów krwi oraz każdemu kto oddał odpowiadającą tej objętości ilość innych składników krwi przysługuje tytuł i odznaka „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi”.

Taki tytuł uprawnia m.in. do: bezpłatnego zaopatrzenia w leki podstawowe i uzupełniające do wysokości urzędowych limitów cen oraz bezpłatnych leków, które ZHDK może stosować w związku z oddaniem krwi,

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie oferuje darmowe przejazdy osobom, które oddały bezpłatnie co najmniej 18 litrów (mężczyźni) / 15 litrów (kobiety) krwi pełnej lub odpowiadającą tej objętości ilość innych składników krwi lub na podstawie legitymacji potwierdzającej nadanie odznaki „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” za oddanie 15/18 litrów krwi.

Komentarze

podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.