A teraz drogie dzieci…

…pocałujcie Misia (…). Wszystkich czasem dopada nostalgiczny nastrój. Dziś podkrakowskie.info chciałoby przypomnieć (zaś młodszemu pokoleniu zaprezentować) słynną wieczorynkę z czasów PRL-u.

Miś z okienka była to bajka kultowa, wzorowana na angielskiej wersji pod tytułem Whirligig. Główny bohater, miś, stanowił przykład prawdziwego erudyty. Nieobce były mu tematy za zakresu filozofii czy literatury. Z początku prowadzącym był Bronisław Pawlik, później zastąpił go Stanisław Wyszyński.

Bajka była emitowana w Telewizji Polskiej od 23 czerwca 1957 r. do 1973 r. Oglądana na telewizorach marki Fiord, stanowiła alternatywę dla wieczornego filmu produkcji z Bloku Wschodniego. Nie brakowało też programów do szkół oraz copopołudniowej propagandy.

Dwójka zaczynała nadawać dopiero koło godziny 17. Wówczas – też nie codziennie – zaczynali się Czterej pancerni i pies. Była to doskonała okazja, by zebrać się w większym gronie i podziwiać ówczesne dokonania kinematografii.

A Wy? Jakie bajki i programy z czasów PRL-u pamiętacie? Koniecznie podzielcie się swoimi wspomnieniami z młodszym pokoleniem, które – wbrew pozorom – bardzo chętnie słucha podobnych opowieści.

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.