Senator Marek Pęk nie chce pieniędzy dla gmin powiatu krakowskiego?

Senat przyjął ustawę o krakowskim związku metropolitalnym. Ustawa to szansa na rozwój i dodatkowe fundusze dla Krakowa i gmin „obwarzanka” krakowskiego. To nie tylko dodatkowe 360 mln złotych, ale przede wszystkim narzędzie kordynacji dla projektów ponadgminnych i tworzenie usług wysokiej jakości dla mieszkańców. Ustawa w senacie przeszła głosami PO, małopolscy senatorowie PiS byli przeciw, a senator naszego okręgu Marek Pęk (PiS) wstrzymał się od głosu. Zatem senator Pęk wstrzymuje się od pieniędzy np. dla gminy Skawina, Krzeszowice, Mogilany, czy Skała.

Inicjatywa była prowadzona przez senatora Bogdana Klicha, posła Aleksandra Miszalskiego, posła Marka Sowę, władze Stowarzyszenia Metropolia Krakowska z Prezydentem Jerzy Muzykiem oraz Dyrektorem Danielem Wrzoszczykiem, a takze radnych Dominika Jaśkowca, Łukasza Sęka z Krakowa i Grzegorza Małodobrego z Powiatu Krakowskiego.

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.