Powiat się rozbudowuje…

Michałowice po raz kolejny będą robić plany zagospodarowania, przygotowanie planów (po wielu bojach) trwa w Mogilanach, a w Skale przystąpiono do prac nad nowym studium.

Najczęściej z nowymi planami mamy do czynienia w Michałowicach.

– Plany zagospodarowania właściwie robimy permanentnie. Jedna procedura się kończy, uchwalamy i niedługo potem zaczynamy przygotowywać się do rozpoczęcia kolejnej. To dlatego, że często wiele gruntów rolnych, które mieszkańcy chcą przekształcić na budowlane nie zyskuje aprobaty ministra rolnictwa i dostajemy odmowę. Jednak przy częstym wnioskowaniu część tych gruntów w końcu udaje się przekształcić – powiedział Antoni Rumian, wójt gminy Michałowice w rozmowie z „Dziennikiem Polskim”.

Podczas lipcowej sesji michałowiccy radni zdecydowali o przystąpieniu do trzech dokumentów, obejmujących cały obszar gminy. Wnioski do nowych planów można składać do 15 października br.

W Mogilanach temat studium zagospodarowania przestrzennego (a następnie planów) ciągnie się od kampanii wyborczej przed wyborami 2010 roku. Kolejnym wójtom (Małgorzacie Mardyle, Krzysztofowi Musiałowi i Piotrowi Piotrowskiemu) nie udawało się dojść do zgody z radnymi i mieszkańcami – dokumenty nie były uchwalone. W 2018 roku mieszkańcy dali jednak rządzącemu drugą kadencję Piotrowskiemu w radzie wszystkich radnych wybranych ze swojego komitetu. Studium w ostateczności zostało opracowane, przyjęte i od razu przystąpiono do robienia planów.

– Wykonanie planów dla całej Gminy zajmie ponad 2 lata od momentu wyłonienia wykonawców – zastrzegł Piotrowski w biuletynie informacyjnym urzędu (wykonawca został wybrany w przetargu, 2 czerwca odbyło się przekazanie dokumentacji).

Na nieco innym etapie jest gmina Skała. Od 5 lipca do 20 sierpnia można tam składać wnioski o zmiany w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.

– Rozpatrując każdy wniosek będę miał z tym mnóstwo pracy, ale proszę Was – złóżcie jak najwięcej wniosków. Taka szansa będzie po raz kolejny pewnie za 20 lat, a ten dokument wyznaczy kierunki rozwoju gminy na wiele lat… – napisał tamtejszy wójt Krzysztof Wójtowicz w gminnych mediach społecznościowych.

inf.: „Dziennik Polski”, „Głos Gminy Mogilany”, facebook „Gmina Skała – profil urzędu”

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.