Nie chciał mandatu – Radzie Nadzorczej powiedział tak

31-letni Michał Sumera ze Skawiny rozwija karierę, gratulujemy! Były kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miejskiej (najpierw się nie dostał, potem zrezygnował z objęcia mandatu) został członkiem Rady Nadzorczej Zarządu Morskiego Portu Gdynia (tego samego, w którym prezes dostał podwyżkę z 20 tys. zł do 48 tys. zł).

Fot. Piotr Ćwik z Michałem Sumera (źródło: profil FB Piotra Ćwika)

Sumera jest absolwentem krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego i działaczem PiS w Skawinie. Był asystentem Piotra Ćwika, gdy ten sprawował funkcję wojewody Małopolskiego. Po nieudanych dla skawińskiego działacza wyborach do Rady Miasta Skawiny pełnił funkcję sekretarza Klubu PiS w Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Na początku bieżącego roku Michał Sumera mógł zostać skawińskim radnym i objąć mandat po radnym Tomaszu Papieżu. Tego jednak już nie zrobił z powodu objęcia stanowiska w państwowej administracji. Został zastępcą dyrektora Biura Ministra w Ministerstwie Infrastruktury.

Jak ustaliły media, aktualnie został nowym członkiem rady nadzorczej Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. O tej spółce głośno zrobiło się niedawno, kiedy poseł Platformy Obywatelskiej Tadeusz Aziewicz dotarł do dokumentów ws. gigantycznej podwyżki prezesa tej spółki Skarbu Państwa. Wcześniej zarobki wynosiły 20 tys. zł – teraz będzie to 48 tys. zł.

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.