Michał Kwiatkowski nie wystartuje w Tour de Pologne

 

 

Nasz najlepszy kolarz niestety nie wystartuje w tegorocznym Tour de Pologne. Zeszłoroczny zwycięzca poinformował o tym we wtorek za pośrednictwem Twittera.

„Nie jestem człowiekiem, który zmienia plany, ale niestety tym razem przyszedł taki moment. Kocham Tour de Pologne i mam z nim niezwykle ciepłe wspomnienia, ale w tym roku niestety nie wystartuję” – napisał Michał Kwiatkowski  na swoim Twitterze

 

Dla tych którzy mimo to wybiorą się kibicować kolarzom przedstawiamy kilka informacji odnośnie etapu min.  na terenie Powiatu Krakowskiego. 

W sobotę 3 sierpnia 2019 r. przez gminę Liszki przejedzie Międzynarodowy Wyścig Kolarski Tour dr Pologne. Nasz narodowy wyścig zaliczany jest do klasyfikacji UCI World Tour i do Polski przyjadą gwiazdy światowego kolarstwa.

W ramach I. etapu Wyścigu zawodnicy pokonają trasę: start honorowy – Kraków, Rynek Główny – start „ostry” Kraków ul. Myślenicka, dalej drogami Małopolski : Ochojno , Świątniki Górne, Siepraw, Myślenice, Sułkowice, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Spytkowice, Ryczów, most na Wiśle w Łączanach, Rusocice, Czernichów, Zagacie i wjazd na teren gminy Liszki.

Podobnie jak w ubiegłych zawodnicy przejadą ul. Czernichowską, rondo, ul. Jana Kantego, Rynek i skręcają w ul. Poległych w 1943 w kierunku Cholerzyna. Na skrzyżowaniu skręcają w kierunku Kryspinowa. Dalej Cholerzyn, Budzyń, skrzyżowanie w Kryspinowie i skręt w stronę Balic do ronda. Tam wjeżdżają w ul. Olszanicką, i przez Wolę Justowską do ul. Focha, gdzie po trzykrotnym okrążeniu Błoń etap kończy meta usytuowana na wysokości skrzyżowania z ul. Kałuży w Krakowie.

Na czas przejazdu zawodników i ekip technicznych im towarzyszących ruch na drogach zostanie wstrzymany zupełnie. Wstrzymany również zostanie ruch na drogach poprzecznych, łączących się z ulicami stanowiącymi trasę wyścigu. Na terenie Gminy Liszki planuje się, iż będzie to w godzinach 17.30 – 18.00

Organizator imprezy zwraca się z prośbą do kierujących pojazdami o stosowanie się do poleceń kierujących ruchem funkcjonariuszy policji, straży pożarnej i służb porządkowych. Prosimy również, aby w godzinach popołudniowych nie parkować pojazdów na parkingach położonych wzdłuż trasy Wyścigu.

Źródło: www.liszki.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.