Łańcuch przeżycia uratował tonących w Kryspinowie

W dniu dzisiejszym dzięki błyskawicznej akcji świadków oraz OSP z Kryspinowia uratowano dwie topiące się osoby.

Około godziny 15.30 plażowicze wypoczywający nad zalewem w Kryspinowie zauważyli  dwie osoby.  które miały zniknąć pod tafla wody w rejonie plaży przy kortach tenisowych.  Do akcji niezwłocznie wyruszył zastęp SLRR wraz z łodzią. Obie osoby poszkodowane zostały wydobyte na brzeg przez świadków zdarzenia. Jeden poszkodowany był przytomny natomiast drugi nieprzytomny bez funkcji życiowych. Resuscytację prowadziły dwa zespoły ratownictwa medycznego wraz z pomocą strażaków. Po około 40 minutach resuscytacji, u poszkodowanego udało się przywrócić spontaniczne krążenie i został przetransportowany przez ZRM do szpitala.

OSP w Kryspinowie pragnie  podziękować świadkom zdarzenia iż nie pozostali obojętni wobec tej sytuacji i to dzięki ich szybkiej i zdecydowanej reakcji udało się uniknąć wielkiej tragedii!

Niestety chcemy zwrócić również uwagę na nieco mniej przyjemny akcent akcji ratunkowej, mianowicie podczas dojazdu zastępu z łodzią, część plażowiczów znajdowała się na DRODZE RATUNKOWEJ, która prowadziła do miejsca gdzie mogliśmy zwodować łódź i jak najszybciej dotrzeć do poszkodowanych, jednakże nie wszyscy widząc strażacki samochód poruszający się na sygnale opuszczali swe ręczniki i leżaki aby udostępnić nam przejazd.

 

 

Źródło: OSP w Kryspinowie

Foto: OSP w Kryspinowie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.