Kościoły i pomniki takie, że ach…

…lecz nie ma szmalu, jest jeden wielki krach” – słuchamy w sławnej piosence zespołu 2+1. Fundacja ,,Dla Niepodległej” miała wybudować kaplicę za 720 tysięcy złotych, lecz w jego miejsce powstał pomnik Jana Szyszki.

Fundacja nie chce udostępnić zeznania finansowego. Sławna ze stawiania budynków sakralnych w miejscach ważnych dla naszej historii i kultury, zamiast kaplicy w Puszczy Niepołomickiej, wzniosła pomnik Jana Szyszki, byłego ministra. Na cel przeznaczono 720 tysięcy złotych.

Sprawa trwa od zeszłego roku i nie widać jej końca. Nie wiadomo też, ile dokładnie pieniędzy przeznaczono na pomnik ministra. Czy aby na pewno jest to skuteczna metoda, by zapisać swe imię na kartach historii? Od starożytności wiadomo, że nie złoto, a czyny są domeną prawdziwych bohaterów.

Źródło: https://wiadomosci.onet.pl/krakow/lasy-panstwowe-tajemnice-kosciol-i-pomnik-jana-szyszki/7b4feyd?utm_source=wiadomosci.onet.pl_viasg_wiadomosci&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.