Home old

Temat dnia

9. Międzyszkolny Turniej Szachowy

Siedem rund, po 15 minut – tak wyglądały szachowe rozgrywki, w których wzięło udział 63 zawodników z pięciu szkół i przedszkola z gminy Zielonki.
W tegorocznym turnieju pierwsze miejsca w swoich kategoriach zajęli: Ignacy Kowal, Szymon Piątek, Hubert Meers i Damian Grudnik.

Już po raz 9 międzyszkolny turniej zorganizował Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Zielonkach we współpracy z Małopolskim Związkiem Szachowym. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwał sędzia sędzia Kornel Łęczek.

Kliknij i czytaj więcej…

O tym się mówi

Do rąk mieszkańców Powiatu Krakowskiego trafił wiosenny numer gazety Nasz Powiat Krakowski, wydawanej przez Stowarzyszenie Porozumienie Podkrakowskie.
W numerze m.in:
– Jak walczyć ze smogiem?
– Krzeszowicka Kopalnia Talentów
– Edukacja w Powiecie Krakowskim
– A może by tak ruszyć w powiat…
– Propozycje dla Seniorów
Zapraszamy do lektury.

Cartoon TV

PANORAMA PODKRAKOWSKA  w „CARTOON TV”

Prowadzący audycję: Marzena Wszystkowiedząca
i Jan Dobrzepoinformowany przybliżają widzom skrót najważniejszych wydarzeń z Powiatu Krakowskiego.

———————————————–

Superrrr…

kciuk_ok

126 373 804 złote 34 grosze – dokładnie tyle zebrano w tym roku podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziś Jurek Owsiak ogłosił ostateczne wyniki zbiórki. Pieniądze zostaną przeznaczone na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zebrano dokładnie 105 570 801 zł i 49 groszy.
Źródło: onet.pl

Przegląd prasy, radia, telewizji

Apel do władz gminy Zabierzów o intensywniejszą walkę ze smogiem

Reprezentanci Zabierzowskiego Alarmu Smogowego i grupa mieszkańców z transparentami, spotkała się z wójtem gminy, by przekazać petycję o intensywniejsze działania na rzecz poprawy powietrza.

Kilkunastu mieszkańców oraz przedstawiciele Zabierzowskiego Alarmu Smogowego przynieśli do władz gminy petycję z ponad dwoma tysiącami podpisów mieszkańców. Inicjatorzy akcji wskazywali, że aż 9 miejscowości z gminy Zabierzów jest wśród najbardziej zanieczyszczonych w powiecie krakowskim.

– Apelujemy o pilne podjęcie działań, które znacząco poprawią jakość powietrza w gminie Zabierzów – mówił przez tubę Adam Szablowski, założyciel Zabierzowskiego Alarmu Smogowego (ZAS).

Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci/a/manifestacja-w-zabierzowie-apel-do-wladz-gminy-o-intensywniejsza-walke-ze-smogiem,12990291/

————————————————————

Uśmiechnij się!

————————————————————

Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze