Czernichów ponownie wybrał kobietę

Nasz plebiscyt wystartował, nie obyło się bez kontrowersji, zarzutów, jednak wynik jest jednoznaczny – a kto nie zgłosił swojego kandydata lub nie zagłosował sam sobie winien. Przyjrzyjmy się głosowaniu w Czernichowie.

W głosowaniu wzięła udział obecna wójt Danuta Filipowicz oraz troje pretendentów: Karolina Kosińska – prawnik i prezeska Zarządu Stowarzyszenia Sympatyków Gminy Czernichów „BLISKO LUDZI”, Ada Nawrocka – architekt oraz Michał Pierzchała – dyrektor Departament Infrastruktury Drogowej i Transportu w urzędzie marszałkowskim, radny gm. Czernichów. Słowem: 3 na 1 – trzy kobiety na jednego mężczyznę. Żartobliwie można by napisać, że w takiej sytuacji musiała wygrać kobieta.

I tak też się stało, jednak nie wynikło to ze statystyki, a z głosowania. Zdecydowaną zwyciężczynią okazała się Karolina Kosińska z ponad 67% poparciem. Pozostawiła w tyle zarówno Pierzchałę, jak i Filipowicz, która dostała jedynie 5,41%. Czy tak słabe poparcie dla obecnej wójt jest wynikiem słabej mobilizacji jej zwolenników, czy też wynika z tak szybkiego „zużycia się” kandydatki przy władzy, ocenią mieszkańcy Czernichowa już w przyszłym roku.

  1. Karolina Kosińska – 67,57%

  2. Michał Pierzchała – 16,22%

  3. Danuta Filipowicz – 5,41%

  4. Ada Nawrocka – 2,70%

Co ciekawe trójka Kosińska-Filipowicz-Pierzchała znalazła się w pierwszej turze wyborów w 2020 r., które odbyły się po śmierci wójta Szymona Łytka. Wtedy Pierzchała i Filipowicz zdobyli po 29%, a Kosińska skończyła wyborczy wyścig z 27% (w drugiej turze Filipowicz z Pierzchałą wygrała 53,46% do 46,4%).

Nie obyło się bez kontrowersji. Staliśmy się ofiarą ataku cyfrowego i zarzutów całkowicie mijających się z prawdą. Wszelkie zarzuty dotyczące listy osób biorących udział i rozpoczynania głosowania akurat od Czernichowa (jest pierwszy w alfabecie…) wynikają jedynie z frustracji z powodu niezgłoszenia swoich kandydatów i określamy je jako niedorzeczne. Informujemy, że w celu obrony poziomu języka debaty komentarze z anonimowych, fejkowych kont naruszające dobre imię za pomocą nieweryfikowalnych informacji będą usuwane. Apelujemy o merytoryczną dyskusję i zgłaszanie komentarzy ją naruszających.

Teraz czas na Iwanowice…

Niezależne wybory wójtów i burmistrzów

Portal podkrakowskie.info organizuje plebiscyt stanu poparcia ewentualnych kandydatów na szefów gmin powiatu krakowskiego. Pierwsza edycja została ogłoszona 31 stycznia 2022 r., a do 15 lutego czytelnicy mogli zgłosić swoich kandydatów za pomocą komentarza lub wiadomości na portalu społecznościowym Facebook lub mailem na adres redakcja@podkrakowskie.info. Od 16 lutego 2021 rozpoczęły się głosowania w poszczególnych gminach – trwają one trzy dni, głosować można na stronie portalu na Facebooku za pomocą „reakcji” – lajk, serce, przytulenie, wow.

 

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.