Cenzura czy wolność mediów?

Już dzisiaj o 20.00 odbędzie się debata online dotycząca niezwykle istotnej kwestii, jaką jest dla demokracji wolność mediów. Zachęcamy do dołączenia!

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu debat „KONSTYTUCJA25 – Rozmowy na 25-lecie Konstytucji RP“. Wezmą w niej udział:

🔸Ewa Siedlecka, dziennikarka, publicystka tygodnika „Polityka” i portalu „OKO.press”. Zajmuje się głównie zagadnieniami społeczeństwa obywatelskiego, sądownictwa, praw człowieka, praw osób z niepełnosprawnościami i praw zwierząt.

🔸Jan Hoffman, radca prawny, reprezentujący dziennikarzy w pozwach sądowych, autor zapytania do prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Manowskiej o to, czy Andrzej Duda został wybrany legalnie.

Dyskusja, którą poprowadzą Ewelina Pytel i Łukasz Szopa, dotyczyć będzie wolności prasy i środków masowego przekazu, czyli artykułu 14 Konstytucji RP. Eksperci spróbują znaleźć odpowiedzi m.in. na pytania: Co oznacza wolność mediów i gdzie są jej granice? Czym różni się wolność mediów od wolności i praw dziennikarzy?  Jakie są formy i jaka rola ataków na wolność mediów i dziennikarzy od strony państwa i pozwów sądowych (SLAPP)? Co grozi niezależnemu dziennikarstwu od strony działania rynku i nowoczesnych technologii?

Link do udziału w spotkaniu via Zoom:  https://us02web.zoom.us/j/87360247663

Transmisja na: facebook.com/KomitetObronyDemokracji

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.