Bezpłatny ekologiczny autobus w Skawinie

Hybrydowy, spełniający normy emisji i całkowicie bezpłatny dla wszystkich pasażerów. Taki właśnie jest nowy autobus, który pojawi się na terenie Skawiny już 6 grudnia. Linia 773 będzie kursowała po mieście i zatrzymywała się w najczęściej wybieranych przez mieszkańców miejscach, takich jak rynek, szkoły i osiedla.

 

W Skawinie pojawi się nowa linia miejska. Ma zachęcić mieszkańców do zrezygnowania z samochodu na rzecz bezpłatnego autobusu. Będzie on kursował po terenie miasta i zatrzymywał się na przystankach wskazanych przez mieszkańców w badaniach prowadzonych w 2018 i 2019 roku.

Autobus w tygodniu roboczym będzie odbierał mieszkańców z przystanku średnio co 20 minut. W weekend natomiast co 45 minut. Korzystanie z linii 773 jest całkowicie bezpłatne dla wszystkich, niezależnie od wieku, posiadanej legitymacji itd. Nowy autobus to pojazd hybrydowy, zatem do jazdy regularnie używa energii elektrycznej zamiast paliwa. Jest ekologiczny i przyjazny dla środowiska. Posiada silnik zgodny z normą euro 6, który praktycznie nie emituje zanieczyszczeń do atmosfery.

Kursowanie nowego ekologicznego autobusu jest w 85% finansowane ze środków europejskich. W ramach pilotażowego programu będzie jeździł co najmniej do czerwca 2020 roku. Linię obsługuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie.

 

 

 

żródło: UMiG Skawina

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.