Autobusem do zabytków

Starania decydentów, ale przede wszystkim mieszkańców wysłuchane! W sobotę, 31 lipca na małopolskie drogi wyjadą autobusy dwóch nowych linii rekreacyjnych – LR6 i LR9, dzięki którym łatwo dotrzemy do wyjątkowych zabytków: zamku w Rudnie oraz klasztoru karmelitów w Czernej.

Są to dwie linie rekreacyjne, zatem kursujące w soboty i święta. Ich kursowanie ponadto będzie odbywać się w zależności od prognozy pogody, jak w przypadku innych linii sezonowych i rekreacyjnych. W każdy czwartek będzie publikowany komunikat informujący o tym, czy w dany weekend zostaną one uruchomione.

Nowe linie pojadą na trasach:

  • LR6 – „Krzeszowice Dworzec Autobusowy” – Krzeszowice, Tenczynek, Rudno – „Rudno Zamek”. Wariant trasy: „Bronowice Małe” – rondo Ofiar Katynia, „Krzeszowice Dworzec Autobusowy”, Tenczynek, Rudno – „Rudno Zamek”.
    Autobusy zatrzymają się na przystankach: „Krzeszowice Dworzec Autobusowy” i „Rudno Zamek” (oraz dodatkowo „Bronowice Małe”, „Bronowice SKA”, „Rondo Ofiar Katynia” na trasie wariantowej). Przystanek początkowy będzie się znajdował w pobliżu stacji Krzeszowice, na dworcu autobusowym.

  • LR9 – „Krzeszowice Dworzec Autobusowy” – Krzeszowice, Czerna – „Czerna Las”. Wariant trasy: „Bronowice Małe” – rondo Ofiar Katynia, „Krzeszowice Dworzec Autobusowy”, Czerna – „Czerna Las”.
    Autobusy zatrzymają się na przystankach: „Krzeszowice Dworzec Autobusowy”, „Czerna Klasztor”, „Czerna Las” (oraz dodatkowo „Bronowice Małe”, „Bronowice SKA”, „Rondo Ofiar Katynia” na trasie wariantowej). Przystanek początkowy będzie się znajdował w pobliżu stacji Krzeszowice, na dworcu autobusowym.

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.