„Zwalanie” winy?

Dalej są dni, że nie ma czym oddychać… Prezydent Krakowa skarży się na obwarzanek, obwarzanek odpowiada, że robi więcej niż Kraków.

Wraz z początkiem regularnego sezonu grzewczego powróciła kwestia smogu i wzajemnych oskarżeń. Temat rozpoczął prezydent Jacek Majchrowski, który w liście do sąsiednich gmin zaapelował do władz gmin z Obwarzanka Krakowskiego o przyspieszenie działań antysmogowych wokół Krakowa. Prezydent pod koniec listopada wskazał, że niezbędna jest intensyfikacja działań w obszarze przygotowania odpowiednich procedur dotyczących kontroli uchwały antysmogowej, która ma wejść w życie po 1 stycznia 2023 roku.

Andrzej Guła z Krakowskiego Alarmu Smogowego, stwierdził z kolei na twitterze, że:

„Dym wyprodukowany w kilkudziesięciu tysiącach palenisk dookoła Krakowa trafia w ciągu kilku godzin do płuc mieszkańców Krakowa”
Oliwy do – nomen omen – ognia dolał zapowiadany przez aktywistę pozew za brak walki ze smogiem w gminach sąsiadujących z Krakowem.
Gminy powiatu się bronią, podkreślają, że robią tyle, na ile stać ich budżety. Gmina Skawina nawet wysłała specjalny protest. 

– Absolutnie nie zgadzam się z twierdzeniem, że wszystkie gminy trują Kraków. Ostateczne rozwiązanie problemu smog to jedno z głównych wyzwań, przed którym stoi Skawina i od lat głośno o tym mówimy. Jesteśmy na dobrej drodze i choć do sukcesu jeszcze daleko, to będziemy konsekwentnie dążyć do celu, jakim jest gmina czysta, zdrowa i wolna od smogu. Mamy odwagę i energię do pracy, a za nami już stoją konkretne wyniki – mówi burmistrz Skawiny Norbert Rzepisko.

 

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.