Znamy nową Małopolską Konserwator Zabytków! I nie znamy…

Memy „Bóg stworzył cycki, a nie kościół katolicki” pokonały kandydatkę? Dymisja po niespełna 24 godzinach.

Dominika Długosz została nową Małopolską Wojewódzką Konserwator Zabytków. Zajęła wolny wakat po Monice Bogdanowskiej, która została odwołana jesienią ubeigłego roku. Dominika Długosz pracuje w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Krakowie od 12 lat. Pracę w WUOZ rozpoczęła od stanowiska inspektora ds. zabytków nieruchomych. Od 2018 roku była zastępcą Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita uważa, że jest to najlepszy możliwy wybór i chwali wcześniejszą pracę oraz jej organizację doktor Dominiki Długosz.

To wszystko było wczoraj.

Dziś miała złożyć rezygnację „z przyczyn osobistych”, ale w tę oficjalną wersję trudno uwierzyć. Nie wiadomo co takiego wydarzyło się w ciągu niespełna 24 godzin. Z nieoficjalnych informacji wynika, że powodem odwołania mogły być krytyczne wobec rządu PiS wpisy Długosz w mediach społecznościowych.

Na wniosek Generalnego Konserwatora Zabytków, wiceministra kultury i dziedzictwa narodowego, dr. Jarosława Sellina wojewoda małopolski Łukasz Kmita powołał Joannę Florkiewicz-Kamieniarczyk na pełniącą obowiązki Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.