Z Zebrzydowic na szczyty list przebojów

Jak wielu, zaczęła od śpiewania coverów rockowych i metalowych kapel. Porzuciła jednak glany i ćwieki, a gitarowe przestery zamieniła na subtelne syntezatory i jazzowe aranżacje. Natalia Opyrchał, bo o niej mowa może poważnie zamieszać na popowej scenie.

W czwartek ta młoda – bo dopiero 22-letnia – i wyjątkowo utalentowana wokalistka zaprezentowała swój ,,Kiedyś przyjdzie taki czas” zapowiadający jej pierwszą długogrającą płytę, która ukaże się jeszcze w tym roku.

Muzyka i ekonomia

Swoje pierwsze występy Natalia zaliczyła jeszcze w szkole podstawowej w niewielkich Zebrzydowicach. Nic dziwnego, pochodzi bowiem z rodziny, w której talenty artystyczne były obecne od pokoleń – jej babcia grała na gitarze, zaś tata na akordeonie.

Po szkole muzycznej w Wadowicach młoda wokalistka ruszyła na podbój nieco większego świata. Swoje kroki skierowała do Łódzkiej Akademii Muzycznej, w której studiowała na wydziale wokalno-aktorskim. Jako osoba twardo stąpająca po ziemi uczyła się również na wydziale finansów i prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Jednak to muzyka, a nie tabele okazały się być jej sposobem na życie.

Po wielu próbach udało jej się skompletować zespół, z którym, jak zapewnia ma zamiar podbić nie tylko polską, ale i zagraniczną scenę. Choć, jej muzyka to mieszanka popu i elektronicznych brzmień, wzmocnionych elektrycznymi skrzypcami, to muzycy występujący z nią na scenie pochodzą z zupełnie innego, bo jazzowego świata.

Tworzą go skrzypek i kompozytor Antoni Kulka-Sobkowicz, Gertruda Szymańska, perkusistka współpracująca m.in. z Czesławem Mozilem i Grzegorzem Turnauem czy Marią Peszek, Paweł Kluba – basista, który na swoim koncie ma występy obok Janusza Radka, Andrzeja i Mai Sikorowskich, a także Mateusz Krystian, wykonujący repertuar bliższy klasycznemu. – To wysublimowane granie. Każdy z muzyków pochodzi z innego kręgu, staramy się wykorzystać najlepsze cechy każdego z nich, tworząc nowe światy, nowe palety – zapewnia Antoni Kulka-Sobkowicz.

Sukces na start

Ich pierwszy singiel „Kto pomoże mi?” zdobył niemal 200 tys. odsłon w serwisie YouTube. To nieco melancholijna, popowa ballada, w której słuchacze nieco starszego pokolenia odnajdą echa Edyty Górniak z czasów świetności, a także… zmarłej w katastrofie lotniczej Anny Jantar.

Natalia Oprychał odpowiedzialna jest nie tylko za śpiew, ale i teksty, które, jak podkreśla opowiada ją często o jej własnych życiowych doświadczeniach.

Rozmowa z Natalią Opyrchał na krknews.pl

Źródło: krknews.pl/z-zebrzydowic-na-szczyty-list-przebojow-mloda-wokalistka-zamiesza-na-polskiej-scenie-muzycznej/

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.