Wymiana pieców z funduszami gminnymi?

Zegar tyka, do 1 stycznia 2023 roku czas mija nieubłaganie. Gminy „obwarzanka krakowskiego” mają problem z częścią mieszkańców, których po prostu nie stać na wymianę pieca. Z interesującą inicjatywą wyszli radni: Dorota Marek, Wojciech Pogan i Kamil Kłosowski.

Zaproponowali oni – jako Klubu Radnych do Burmistrza Gminy Krzeszowice – rozwiązanie dotyczące zwiększenia środków finansowych na realizacje programu dotacji celowej ze środków budżetu gminy Krzeszowice w celu ograniczenia zanieczyszczeń powietrza. W tej chwili zarezerwowana kwota to 100 tys. zł, a maksymalne dofinansowanie to 4 tys. zł. Jak łatwo policzyć z gminnego programu może skorzystać jedynie 25 osób.

Radni napisali wprost:

– Mamy świadomość dużych problemów finansowych Gminy Krzeszowice, jednakże skoro Mieszkańcy wyrazili chęć, zaangażowali się składając wniosek do programu to powinniśmy umożliwić Im skorzystanie z dotacji.

W tej chwili chętnych jest około 60 rodzin.

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.