Wrocław zdobyty przez uczniów z Przegini

13 kwietnia stu dwudziestu uczniów Zespołu Szkół w Przegini pod opieką rodziców i nauczycieli wyjechało na wspaniałą wycieczkę do Wrocławia. Wyjazd sfinansowany został w całości ze środków unijnych, dlatego dzieci nie musiały za nic płacić. Wrocław przywitał uczestników wycieczki dość chłodno.

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania wspaniałego wrocławskiego zoo w którym można było zobaczyć praktycznie wszystkie zwierzęta świata, zwiedzić las deszczowy i oceanarium.

Kolejnym punktem wycieczki był przepiękny ogród japoński, który dopiero wstaje do życia. Dzieci oglądały Panoramę Racławicką, która we wspaniały i nowoczesny sposób przedstawia przebieg jedynej zwycięskiej bitwy powstania kościuszkowskiego.

Następnie uczniowie zwiedzali Hydropolis- wspaniałe centrum wiedzy o wodzie. Jest to miejsce , w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw.

Ostatnim punktem wycieczki miał być spacer ulicami Wrocławia. Mimo padającego deszczy uczniowie prowadzeni przez przewodnika zobaczyli Uniwersytet Wrocławski, przeszli ulicami centrum tego wspaniałego miast i mieli możliwość spotkania z legendarnymi wrocławskimi krasnoludkami, które jak głosi legenda, ciągle pomagają jego mieszkańcom.

Pogoda pokrzyżowała trochę plany turystów z Gminy Jerzmanowice-Przegina, ale i tak wszyscy wracali bardzo zadowoleni. Trzeba podkreślić, że mimo niesprzyjających warunków wyjazd był bardzo dobrze zorganizowany a jego organizator zadbał o to aby wszystko odbywało się na najwyższym poziomie.

Robert Luty

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.