Weekendowy autobus z Krakowa na Zamek Tenczyn i do Sanktuarium w Czernej?

Jak dowiadujemy się z informacji na profilu FB Pana Łukasz Wróblewskiego Dyrektora Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego: „Niebawem rozpoczynamy rozmowy w zakresie koncepcji połączeń turystycznych do Czernej i Rudna w gminie Krzeszowice”. Pomysł udziału powiatu krakowskiego w inicjatywie Krakowskiego Zarządu Transportu dotyczącego weekendowych dojazdów do podkrakowskich atrakcji turystycznych w piśmie kilka tygodni temu zaproponowali Radni Powiatu Krakowskiego: Piotr Opalski oraz Grzegorz Małodobry.

W tym momencie Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie realizuje już dwa weekendowe połączenia do atrakcji w Powiecie Krakowskim to linia do Ojcowa oraz linia do Dolinek Krakowskich. . Pasażerowie posiadający bilety sieciowe na strefę pierwszą mogą skorzystać z nich i poruszać się bez dodatkowych opłat. Osoby bez biletów sieciowych mogą skorzystać z biletów jednorazowych.

Oferta Zarządu Transportu Publicznego jest kierowana głównie do osób dojeżdżających z Krakowa do pięknych miejsc wypoczynku w Powiecie Krakowskim i nie zatrzymuje się na wszystkich przystankach na terenie powiatu krakowskiego. Jak czytamy w interpelacji Radnych Powiatu Krakowskiego, zauważają potrzebę przygotowania kompleksowych połączeń tego typu, z których dodatkowo w weekendy mogliby korzystać mieszkańcy powiatu w celu dojazdu do Krakowa: „W całym Powiecie Krakowskim mamy mnóstwo lasów, atrakcji przyrodniczych, tras rowerowych i nordic walking oraz niezliczona ilość zabytkowych kościołów dworków i budynków. W każdej Gminie jest kilka miejsc, które warto pokazywać jako skarby Powiatu Krakowskiego. Weekendowe linie to również szansa dla przedsiębiorców pracujących w branży turystycznej i gastronomicznej w Powiecie Krakowskim, a co za tym idzie wpływy do budżetu jednostek samorządu terytorialnego”.

Dziś w urzędzie Miejskim w Krzeszowicach odbyło się spotkanie konsultacyjne w tej sprawie, w którym uczestniczyli Starosta Krakowski, Burmistrz Gminy Krzeszowice, Dyrektor Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie oraz Przeor Klasztoru w Czernej. Czy doczekamy się nowych połączeń tego typu ? Będziemy Państwa informować na bieżąco.

fot. Adrian Konefał
Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.