We Włosani popłynie krew dla Marzeny

Życie stawia przed nami ciągle nowe wyzwania i przeszkody. Tak też stało się z Marzeną Godzwon, która spotkała się z brutalną diagnozą białaczki szpikowej. Mieszkańcy gminy Mogilany, w której mieszka jej siostra, od dłuższego już czasu podejmują działania wspomagające zbiórkę krwi dla niej. Najbliższe: akcja krwiodawstwa organizowana przez strażaków z Włosani w niedzielę, 7 sierpnia.

Ochotnicza Straż Pożarna we Włosani swoje akcję krwiodawstwa organizuje czesto juz od dłuższego czasu. Obecna ma na celu wesprzeć Marzenę Godzwon. Marzena spotkała się z diagnozą białaczki szpikowej. Jednocześnie to siostra Moniki Gumółki, dyrektorki mogilańskiego przedszkola i mieszkanki Gaja.

Akcji we Włosani patronuje Piotr Piotrowski, Wójt Gminy Mogilany, a z apelem o zaangażowanie się w zbiórkę zwróciło się wielu mieszkańców.

– Oddawanie krwi nieraz ratuje ludzkie życie. Wiem o tym doskonale. W 2009 roku krew zbierano po moim wypadku, a od 2013 roku organizuję akcję Mogilany. Twoja Krew. Z iloma historiami się ona już wiąże. Teraz proszę jednak o błyskawiczną pomoc. Krwi potrzebuje siostra Moniki Gumółki, Marzena Godzwon. Znam Monikę i wiem, że można na nią liczyć. Wesprzyjmy jej bliską osobę, która spotkała się z nagłą diagnozą białaczki szpikowej – zachęca na Facebooku Grzegorz Nędza, inicjator akcji Mogilany. Twoja Krew i mieszkaniec Włosani udostępniony przez dziesiątki osób.

Akcja włosańskich strażaków odbędzie się w niedzielę, 7 sierpnia br. od godz. 9:00 do 14:00 w budynku remizy OSP Włosań (konieczne jest wzięcie ze sobą dokumentu ze zdjęciem, a dzień wcześniej i w dnu oddania należy pić dużo wody oraz zjeść lekki posiłek).

Dołącz do wydarzenia na fb. 

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.