W niedzielę wybory!

Zobacz kto pójdzie do urn, dlaczego i jakie kandydatury są do wyboru.

W niedzielę, 13 czerwca br. odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Skale. Do urn pójdą mieszkańcy okręgu nr 6, a mianowicie trzech sołectw: Maszyce, Niebyła i Świńczów. Wybory spowodowane są rezygnacją Jana Ibka ze stanowiska. Radny zrezygnował z pracy w Radzie po 10 latach na znak protestu już w zeszłym roku. Jak napisał w liście do mieszkańców, ustąpienie ze stanowiska było związane z brakiem możliwości współpracy z burmistrzem, Krzysztofem Wójtowiczem i wpływu na decyzje Rady Miejskiej.

Niedzielne wybory będą już trzecią próbą zapełnienia tego mandatu. Pierwsza spaliła na panewce, ponieważ w wyborach 13 września 2020 r. nie zgłosił się żaden kandydat. Kolejny termin – 23 maja 2021 r. – został przesunięty ze względu na ograniczenia epidemiologiczno-sanitarne. Ostatecznie kandydatury zostały trzy: były burmistrz Skały Robert Jakubek – (Poręba Laskowska, 52 lata) i Emil Dudziński (65 lat, zam. w Smardzowicach) oraz trzydziestoletnia Anna Wierzbowska z Maszyc. Ze startu w wyborach 2 czerwca wycofał się Krzysztof Madej.

Głosowanie odbędzie się w niedzielę od 7.00 do 21.00 w OSP w Smardzowicach.

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.