Uwaga! Ślizgawica!

Otrzymujemy informacje o trudnościach na drogach powiatowych. Problemy z drogami, a następnie utrudnienia pojawiły się np. na „dolnym” Ochojnie (gm. Świątniki Górne), czy drodze Skawina-Mogilany. A jak jest u Was? Również na drogach gminnych?

Pogoda „zaskakuje” drogowców – mamy do czynienia z mrozami (największe – również w dzień – są prognozowane na środę) oraz marznącymi opadami i Ci naszym drogom dużo brakuje do możliwości bezpiecznego przejazdu. Jak poinformował jeden z użytkowników lokalnego forum w Ochojnie mieliśmy „mały karambol” z udziałem kilku pojazdów, utknęły trzy autobusy – droga była prowadzona trybem wahadłowym. Problemy pojawiły się także w stolicy tej gminy (samochód „zawisł” przy cmentarzu).

Z komplikacjami musieli liczyć się także mieszkańcy sąsiedni mieszkańcy Mogilan i Skawiny. Na łączącej te gminy drodze samochód wpadł w poślizg na zakrętach w Bukowie i również zawiesił się na poboczu. W tym przypadku utrudnienia trwały jednak niespełna 5 minut i nie spowodowały większych problemów.

Za wymienione powyżej drogi odpowiada Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego, natomiast w dniu dzisiejszym nie kto inny jak właśnie Powiat Krakowski informował o prognozowanych słabych opadach marznącej mżawki powodującej gołoledź.

 

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.