Uwaga! ALARM ALFA-CRP

Stopień alarmowy ALFA-CRP na terenie całego kraju. Co to oznacza?

Ze względu na zmasowany atak hakerski na ukraińskie strony rządowe premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy ALFA-CRP na obszarze całego kraju.

Będzie on obowiązywał od 18 stycznia 23:59 do 23 stycznia 23:59. Atak na Ukrainie był na tyle poważny, że zostało uniemożliwione korzystanie np. z platformy Diia – odpowiednika polskiego mObywatel. Microsoft Threat Intelligence Center (MSTIC) twierdzi: „oprócz ataku na strony rządowe, doszło również do o wiele poważniejszego w skutkach wykorzystania złośliwego oprogramowania, którego celem jest destrukcja danych znajdujących się na zainfekowanych urządzeniach”. Z tego powodu rządzący chcą „dmuchać na zimne” i ogłaszają stopień alarmowy.

Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych. Instytucje publiczne będą  m.in. monitorować i weryfikować, czy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej.

Komentarze

podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.